Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Voorbereidende raadsvergadering

maandag 1 december 2025

20:00 - 23:00
Locatie

Raad- en trouwzaal

Voorzitter
M. van den Hoogen

Uitzending

Agendapunten

  1. 1

    Aanwezig: Mariska van den Hoogen (voorzitter), Danny Artz, Andy Meerwaldt, Ronnie Rutten, Yanick Cillessen, Charles Logcher, Mariëlla van den Bogaart, Joy Hillebrand, Luc Brouwers, Laurens Hoetink, Nicoline Mulder, Hans Frentz en Peter-Jan Mol (griffier)


    Portefeuillehouders: Hans Teunissen en Janine van Hulsteijn

  2. 2

    Er zijn geen mededelingen.

  3. 3

    De agenda wordt conform vastgesteld.

  4. 4

    Er hebben zich geen insprekers gemeld.

  5. 5

    Niemand wenst een stuk te agenderen.

  6. 6

    Het college stelt voor toestemming te verlenen aan het college om over te gaan tot het treffen van de gemeenschappelijke regeling Regio Noord-Limburg. Daarnaast stelt het college voor om een gemeenschappelijke adviescommissie in te stellen die het algemeen bestuur van advies kan voorzien, de besluitvorming van raden van de deelnemende gemeenten met betrekking tot de regeling kan voorbereiden of de raden van advies kan voorzien.

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als B1-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

  7. 7

    Het college stelt voor het beleidsplan ‘Op weg naar financiële zelfstandigheid 2025-2028’ vast te stellen en het beleidsplan schulddienstverlening 2021 in te trekken. De Wet gemeentelijke schuldhulpverlening verplicht gemeenten om elke vier jaar een beleidsplan op te stellen voor de schulddienstverlening. Het huidige plan loopt binnenkort af, terwijl de maatschappelijke en juridische context inmiddels is veranderd. Daarom legt het college u een vernieuwd beleidsplan voor dat aansluit bij landelijke ontwikkelingen en wetgeving, maar ook bij lokale ambities, waaronder het streven naar nul huisuitzettingen en afsluitingen.

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als B1-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

  8. 8

    Hert college stelt voor de “Verordening organisatie financieel beleid en beheer gemeente Gennep (ex artikel 212 Gemeentewet)” vast te stellen.

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als B2-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

    Aangekondigd amendement CDA.

  9. 9

    Het college stelt voor in te stemmen met de aankoop van perceel Gennep H 80 en hiervoor een krediet van € 82.500 beschikbaar te stellen. Daarnaast de financiële verwerking vast te stellen conform de begrotingswijziging BW2510 in jaarcyclus 2025.

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als A-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

  10. 10

    Het college stelt voor RA12 registeraccountants aan te stellen voor het leveren van accountantsdiensten voor boekjaar 2026.

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als A-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

  11. 11

    Het college stelt voor de volgende verordeningen vast te stellen: 
    1. Verordening onroerende-zaakbelastingen gemeente Gennep 2026; 2. Verordening afvalstoffenheffing gemeente Gennep 2026, inclusief de tarieventabel; 3. Verordening rioolheffing gemeente Gennep 2026; 4. Verordening hondenbelasting gemeente Gennep 2026; 5. Verordening forensenbelasting gemeente Gennep 2026; 6. Verordening toeristenbelasting gemeente Gennep 2026; 7. Verordening begraafplaatsrechten gemeente Gennep 2026, inclusief tarieventabel; 8. Verordening marktgeld gemeente Gennep 2026, inclusief tarieventabel; 9. Verordening leges gemeente Gennep 2026, inclusief tarieventabel en bijlagen; 10. Verordening eenmalig rioolaansluitrecht gemeente Gennep 2026; 11. Verordening kwijtschelding gemeentelijke belastingen gemeente Gennep 2026.
    Verder stelt het college voor kennis te nemen van 12. Kostendekkendheidsberekening afvalstoffenheffing 2026; 13. Kostendekkendheidsberekening rioolheffing 2026; 14. Kostendekkendheidsberekening begraafplaatsrechten 2026; 15. Kostendekkendheidsberekening marktgeld 2026 en 16. Kostendekkendheidsberekening leges 2026.

    Bijlagen

    Besluit

    Het raadsvoorstel wordt als A-stuk geagendeerd voor de besluitvormende raad van 15 december.

  12. 12

    Er zijn geen ingediende verzoeken tot agendering.

  13. 13

    Er zijn geen vragen aan het college.

  14. 14

    De vergadering sluit om 21.30.